Wzmacniacze mocy

Wzmacniacze mocy serii PLA firmy PLATAN to sześć profesjonalnych wzmacniaczy jedno- i dwukanałowych w klasie D z wbudowanymi cyfrowymi procesorami DSP oraz wyjściem 100V. W zależności od modelu każdy kanał wzmacniacza dostarcza na wyjściu niezniekształcony sygnał o mocy 200-1000 W RMS przy ultraniskich szumach.

Wzmacniacze serii PLA są integralną częścią megafonowej sieci rozgłoszeniowej  i przystosowane do współpracy z dekoderem audio PLA-NET (przetwornikiem DAD) oraz wysokiej jakości głośnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi z serii PLA.

Charakterystyka wzmacniaczy mocy

Konstrukcja wzmacniaczy oraz parametry ich pracy spełniają wymagania określone dla Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej SDIP, stosowanego na stacjach i przystankach PLK.
Zaprojektowane do niezawodnej pracy w trybie bezprzerwowym.

Wbudowane cyfrowe procesory głośnikowe z zapisanymi w pamięci fabrycznymi nastawami filtrów i procesorów dynamiki optymalizują pracę głośników z serii PLA w zakresie zrozumiałości mowy, wpływając na poprawę współczynnika STIPA. Zabezpieczają przed wystąpieniem szkodliwych zniekształceń i przesterowań, dbając o czystość i klarowność dźwięku – zwłaszcza mowy.

Klasa D zastosowana we wzmacniaczach w połączeniu z beztransformatorowymi wyjściami głośnikowymi 100V zwiększają efektywność energetyczną. Ograniczają zużycie energii elektrycznej nawet do 85% w stosunku do klasycznych konstrukcji wzmacniaczy.

Wzmacniacz jest wewnętrznie monitorowany i zabezpieczony przed przeciążeniem, zwarciem na linii głośnikowej, przegrzaniem oraz pojawieniem się prądu stałego na wyjściu. Stan uszkodzenia jest sygnalizowany i przekazywany do systemu SDIP za pośrednictwem dekodera audio PLA-NET.

Wyselekcjonowane, wysokiej jakości komponenty użyte do produkcji oraz solidna konstrukcja gwarantują długą żywotność, niezawodność i bezawaryjne działanie. Niezależne zasilacze dla każdego kanału podnoszą bezpieczeństwo pracy systemu.

Dzięki wbudowanemu interfejsowi ETHERNET można dokonywać zdalnych nastaw procesorów DSP.

Pliki do pobrania

Karta katalogowa PLA-2002

Karta katalogowa PLA-501/1002

Karta katalogowa PLA-501/1002-IP

Zapraszamy do współpracy

Platan: Systemy audio Platan. Nagłośnienie dla kolei.
Zapraszamy pod nowy adres: https://www.platan.pl/audio