Platan Sp. z o.o. sp.k. jest czołowym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych. Kompleksowa oferta firmy pomaga zaspokoić najwyższe wymagania szerokiej grupy odbiorców – począwszy od małych i średnich firm, po duże przedsiębiorstwa, urzędy i instytucje publiczne, służby mundurowe i ratownicze.

Platan dostarcza rozwiązania z zakresu telekomunikacji i łączności radiowej od 1985 roku. Należy do najbardziej innowacyjnych firm tego sektora. Systemy Platana to w całości polska myśl techniczna. W biurach konstrukcyjnych firmy wysoko wykwalifikowani specjaliści z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzą rozwiązania wykorzystujące najnowsze światowe technologie. Wszystkie produkty są elastycznie dostosowane do potrzeb i oczekiwań rynku.

Platan oferuje również systemy nagłośnienia, w tym megafonową sieć rozgłoszeniową dla kolei oraz dźwiękowe systemy ostrzegawcze dla obiektów użyteczności publicznej. Platan jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę profesjonalnych systemów nagłośnieniowych firmy AXIOM.

Potwierdzeniem spełniania norm jakości jest posiadany Certyfikat Systemu Zarządzania ISO 9001:2008 w zakresie projektowania, produkcji, sprzedaży oraz serwisu urządzeń telekomunikacyjnych.

Platan produkował również Zintegrowane Systemy Powiadamiania digitex, służące do alarmowania, sygnalizowania i zapewnienia łączności dla służb ratowniczych. Znajdują one szerokie zastosowanie w Obronie Cywilnej (m.in. Centrach Zarządzania Kryzysowego – CZK), Straży Pożarnej, Ratownictwie Medycznym, Policji i innych służbach, jak również w powstających Centrach Powiadamiania Ratunkowego (CPR).

W związku z dynamicznym rozwojem pionu Zintegrowanych Systemów Powiadamiania digitex został on przekształcony z dniem 1 lutego 2017 r. w odrębną firmę Digitex Sp. z o.oSpółka komandytowa. Więcej informacji na temat systemów digitex w serwisie internetowym: www.digitex.pl.