Megafonowa sieć rozgłoszeniowa

Zaprojektowane i dostarczane przez PLATAN elementy megafonowej sieci rozgłoszeniowejprzeznaczone są do instalowania w ramach Centralnego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (CSDIP) i mają na celu zapewnienie efektywnego ekonomicznie sposobu prezentacji dynamicznej informacji o wykonaniu rozkładu jazdy pociągów na stacjach i przystankach osobowych o mniejszym natężeniu ruchu pasażerskiego.

PLA-T2S

Serwer zapowiedzi głosowych PLA-T2S firmy Platan umożliwia automatyczne wygłaszanie komunikatów informacji pasażerskiej zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy. Dodatkowo w trybie ręcznym zapowiedzi można wpisywać za pomocą klawiatury.

PLA-MT7

Stacja mikrofonowa PLA-MT7 firmy PLATAN umożliwia komfortowe nadawanie komunikatów głosowych wygłaszanych bezpośrednio przez operatora lub odtwarzanych z plików dźwiękowych
zapisanych w pamięci.

PLA-NET

Dekoder audio PLA-NET (przetwornik DAD) firmy PLATAN służy do dekodowania
i konwersji do postaci analogowej strumienia audio głosowych komunikatów
informacji pasażerskiej dostarczanego z Centralnego Systemu Dynamicznej
Informacji Pasażerskiej (CSDIP) i następnie do przesłania go na wejścia
wzmacniaczy zasilających linie głośnikowe na danej stacji czy przystanku
kolejowym.

PLA-AMP

Wzmacniacze mocy serii PLA firmy PLATAN to sześć profesjonalnych wzmacniaczy jedno- i dwukanałowych w klasie D z wbudowanymi cyfrowymi procesorami DSP oraz wyjściem 100V. W zależności od modelu każdy kanał wzmacniacza dostarcza na wyjściu niezniekształcony sygnał o mocy 200-1000 W RMS przy ultraniskich szumach.

PLA-122

Głośniki są ostatnim ogniwem megafonowej sieci rozgłoszeniowej. Głównym ich zadaniem jest przekazywanie komunikatów w pomieszczeniach dworcowych i na peronach tak, aby były dobrze słyszane i zrozumiałe.

Głośniki firmy PLATAN to:

Wierność przetwarzania w całym pasmie mowy
Czystość i klarowność dźwięku
Spójność fazowa
Dopasowana charakterystyka kierunkowa
Trwałość i odporność na działanie warunków atmosferycznych

DXT3000 - Dźwiękowy system ostrzegawczy

Platan jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych(DSO) produkowanych przez firmę RCF, jednego ze światowych liderów tej branży.

DXT 3000 to zintegrowany Dźwiękowy System Ostrzegawczy przeznaczony do nadawania komunikatów alarmowych, przywołania i odtwarzania muzyki w tle, w obiektach małej i średniej wielkości. Obsługuje do 6 stref.

PROFESJONALNE SYSTEMY NAGŁOŚNIENIA

Platan jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę profesjonalnych systemów nagłośnieniowych firmy AXIOM.

AXIOM stanowi efekt szeroko zakrojonego programu rozwoju systemów dźwiękowych zgodnie z konkretnie zdefiniowanymi wymaganiami postawionymi przez profesjonalistów z branży audio z całego świata, a przeznaczonych do wykorzystania podczas koncertów, w instalacjach stałych i w systemach przenośnych.